Múlt hétvégén rendezték az olimpiai 7's rögbi Tophy EB-jét Makarskán. Ahol számos esztergomi képviselte magát a női és férfi válogatottban is. Összesen 12 játékost és egy edzőt delegáltak a Vitézek a kontinenstornára.
Női válogatott, amelynek gerincét az egész évben közös munkát végző Vitéz Lányok 2036 adta, csoport második helyén jutott tovább. Egyetlen vereségüket a később végső győztes Ukrán együttes ellen szenvedték el. A negyedöntős Dánia elleni sikert után, Olaszország állta útját lányoknak a döntő felé vezető úton, így végül a bronzérremért küzdöttek, ahol Moldávia csapat bizonyult erősebbnek ezzel 4. helyen végeztek a magyarok.
Férfiak is csoportmásodikként jutottak tovább, majd a Monaco gátolta meg a top 4-be kerülést, a helyosztómérkőzéseken először egy végletekig kiéleztett találkozón maradtak alul Dániával szemben. Az utolsó találkozón sikerült győzelmet aratni a házigazda felett, ezzel meg szerezve a 7. helyet.
A torna második fordulója júnuis 26.-án kezdődik Kisinyovban.
Rögbi rajongóknak nem kell addig várniuk, hiszen 13.-án 10 órától Esztergomban rendezik a magyar 7's bajnokság kövekező fordulóját, ahol Vitézek nem titkolt célja címvédés.
